Jak szybko przesłać na serwer 5452 małych plików ważących 50MB? Najlepiej zrobić towysyłając jeden plik 50MB? Nie, nigdy! Pamiętaj – dla każdego pliku przesłanego przez FTP jest potrzebne nowe połączenie TCP. Każde otwarcie i zamknięcie połączenia wymaga cennego czasu. Dlatego próby przesłania 5242 plików jest znacznie bardziej czasochłonna niż 1, o średnio takim samym samym rozmiarze.

W normalnych warunkach wysłanie 10 MB pliku powinno zająć około 20 minut. Wysłanie 5000 plików zajmie około godziny. Należy więc pliki spakować. Dzięki temu skryptowi nie trzeba się martwić o przesłanie skryptu na serwer. Wystarczy włączyć ten skrypt, kliknąć przeglądaj i rozpakować go na serwerze. Pliki znajdą się na serwerze. Jest to świetny sposób aby przesłać na serwer jeszcze jeden przydatny program. Ale o tym w innym poście.

Jak tego używać:

  1. Prześlij pliki pclzip.lib.php i index.php na serwer
  2. Stwórz katalog o nazwie „uploads” w tym samym miejscu i zmień chmod na 0777
  3. Wpisz w przeglądarce http://serwer/index.php
  4. Prześlij plik zip i możesz znaleźć swoje rozpakowane pliki w katalogu „uploads”

Jeśli chcesz umieścić swoje pliki w innym miejscu, musisz zmienić ścieżkę katalogu w którym pliki zostaną rozpakowane. Zmień plik index.php w linii 13 $upload_dir = ‚uploads’, umieszczając swoją nazwę folderu do którego chcesz rozpakować pliki.

Pliki można pobrać stąd. Wpis na podstawie 3ScriptZ.com.