Autostitch nadaje się idealnie do robienia zdjęć panoramicznych. Zdjęcia panoramiczne powstają przez połączenie kilku fotografii w całość. Program łączy zarówno zdjęcia w poziomie jak i pionie oraz jest bardzo prosty w obsłudze.

Aby otrzymać zdjęcie panoramiczne nie trzeba ustawiać żadnych dodatkowych opcji w swoim aparacie. Wystarczy wykonać aparatem cyfrowym kilka, kilkanaście zdjęć w ten sposób aby jedno zdjęcie nakładało się na drugie (tak aby na kolejnym zdjęciu był fragment zdjęcia poprzedniego np. w 30%. Program wygeneruje zdjęcie panoramiczne i zapisze je do katalogu, w którym mieliśmy fotografie z których robiliśmy panoramę.

W opcjach programu możemy ustawić jakie wymiary ma mieć nasza panorama, orientację oraz jakość zdjęcia, w jaki sposób ma być zdjęcie przycięte, zmienić nieco kolorystykę, jaskrawość i kontrast.

Po wygenerowaniu przez program zdjęcia panoramicznego, należy zmienić jego nazwę na inną, gdyż kolejna panorama będzie miała taką samą nazwę przez co zostanie nadpisana już wykonana panorama. Program nie instaluje się w systemie, wypakuj do osobnego katalogu i uruchom.

Poniżej zamieszczam panoramy, które udało mi stworzyć przy użyciu Autostitch.

Parasole na plaży.

Plaża